Rüyada Kekik Görmek


Rüyada kekik görmek, ilme, tahsile, okumaya, görmeye ve bilgilenmeye meraklı bir kişinin varlığı ile tabir edilir. Rüya sahibi okumanın ve aydınlanmanın kıymetini ve ayrıcalığını bilen, cahillikten korkan bir kişi olarak tasvir edilir. Rüya sahibi ömrünü ileride bilge bir kimse olmaya adamış, bu nedenle elinden kitap ve gazete düşmeyen kimse olarak tasvir edilir.
Rüyada Kekik Toplamak

Rüyasında kekik topladığını gören kişi, eksik ve hatalı olduğu konularda her zaman bir bilene danışır, bilen kişiden akıl alır ve bu sayede kendini geliştirmiş olur. Rüya sahibi bu alçak gönüllü tavrı sayesinde ileride çok görgülü, kültürlü ve aydın kimse olmayı başaracak demektir.
Rüyada Kekik Yemek

Rüyada kekik yemek, makam ve tahsil sahibi, konuştuğu dinlenen, sözü geçen, herkesin akıl danıştığı kimselere yakın olmaya ve onlarla oturup kalkmaya bu sayede eksik olan bilgileri onlar sayesinde kapatmaya delalet eder.
Rüyada Kekik Koklamak


Rüyada kekik koklamak, rüya sahibinin içinin açılacağı, kederinin, üzüntüsünün ve sıkıntısının dağılacağı, neşesinin yerine geleceği ve yüzünün güleceği haberler alacağına ve çok mutlu olacağına tabir edilir.
Rüyada Nane Görmek

Rüyada nane görmek, şanssızlık ve uğursuzluk olarak yorumlanır. Rüya sahibinin başının derde düşeceğine, canını sıkılacağına, huzurunun kaçacağına ve musibetler yaşayacağına işaret eder.
Rüyada Nane Toplamak

Rüyasında nane topladığını gören kişinin yolu hak yoludur. Kişinin yediği ekmek helal yollarla ve dirsek çürütüp, nefes tüketerek kazanılmıştır ve her lokması temizdir diye tabir edilir.
Rüyada Nane Yemek

Rüyasında nane yediğini gören kişi işinden olacak, düzeni bozulacak, parası bitecek demektir. Rüya sahibinin ekmeğinin ve gelirinin kesileceğine veelinin dara düşeceğine delalet eder. Rüyada nane yemek kısmetin ve şansın kapanacağı anlamına gelir.